Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Na podstawie umów ze Śląskim Oddziałem Wojewódzkim Narodowego Funduszu Zdrowia w Katowicach Promed Łazy realizuje bezpłatne usługi medyczne w zakresie:


 - podstawowej opieki zdrowotnej, w tym higieny szkolnej
 - ambulatoryjnej opieki specjalistycznej (poradnia ginekologiczno-położnicza)

deklaracje wyboru lekarza/pielęgniarki/położnej POZ

wniosek o udostępnienie dokumentacji medycznej

 

Promed Łazy uczestniczy w następujących programach profilaktycznych:
-  rak szyjki macicy
-  choroby układu krążenia
-  gruźlica
-  fluoryzacji zębów
-  badanie wad postawy u dzieci.

Program profilaktyki raka szyjki macicy adresowany jest do kobiet w wieku 25-59 lat. które nie wykonały badania cytologicznego w ciągu ostatnich 3 lat. U kobiet obciążonych czynnikami ryzyka: zakażonych wirusem HIV, przyjmujących leki immmunosupresyjne, zakażonych HPV - typem wysokiego ryzyka, badanie jest wykonywane co 12 miesięcy.
Badanie cytologiczne w ramach programu profilaktyki raka szyjki macicy można wykonać w każdym gabinecie ginekologiczno-położniczym zakontraktowanym przez NFZ oraz w gabinecie położnej POZ posiadającej uprawnienia do pobierania rozmazów cytologicznych w ramach zawartej umowy z NFZ.
Do ginekologa i położnej POZ nie jest wymagane skierowanie.

Kobiety młodsze niż 25 lat i starsze niż 59 lat, mogą skorzystać z badania cytologicznego w ramach porady udzielonej przez lekarza specjalistę.